Saugiausia gyventi Vilkijos apylinkių seniūnijoje

Pirmadienį paskelbti konkurso „Saugiausia Kauno rajono seniūnija 2017“ rezultatai. Pirmą vietą laimėjo Vilkijos apylinkių seniūnija. Antra vieta atiteko Karmėlavos, trečia – Batniavos seniūnijai. Balsavo ir gyventojai Kauno rajono policijos komisariato viršininkas Aleksejus Chraminas pasakojo, kad, vertindama situaciją seniūnijose, komisija rėmėsi keliais kriterijais. Pirmiausia buvo kreipiamas dėmesys į prevencinių priemonių įgyvendinimą, tūkstančiui gyventojų tenkantį registruotų nusikalstamų veikų skaičių, saugios kaimynystės plėtojimą. Savo nuomonę apie saugumą galėjo pareikšti ir gyventojai – buvo surengtas balsavimas internete. Aktyviausiai savo seniūnijų gyvenimu domėjosi Ringaudų, Lapių, Karmėlavos, Kulautuvos, Batniavos gyventojai. Įvertinus visus kriterijus, saugiausios 2017 metų seniūnijos vardas atiteko Vilkijos apylinkių seniūnijai. 

Daug dėmesio prevencijai
​Garliavos viešojoje bibliotekoje vykusiame Kauno rajono policijos ataskaitiniame susirinkime buvo daug kalbėta apie pernai įvykusias reformas ir iššūkius, kurie atsiranda dėl didžiulės plėtros. A.Chraminas pasidžiaugė, kad jau po kelių mėnesių Kauno rajono policija persikels į suremontuotas patalpas Mastaičiuose. Didele paspirtimi policijai tapo pernai savo veiklą pradėjęs Kauno rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius, kuriam ėmėsi vadovauti buvęs ilgametis Garliavos policijos nuovados viršininkas Sergejus Lemziakovas. Šio skyriaus svarbiausi tikslai – prevencinės programos ir nuskalstamų veikų bei teisės aktų pažeidimų analizė. Per pusmetį skyrius jau susilaukė daugiau kaip 130 gyventojų skundų. A.Chraminą džiugina ir tai, kad Kauno rajone daugėja saugios kaimynystės grupių. Kartu su seniūnais, Probacijos tarnyba, Vaiko teisių apsaugos skyriumi ir Socialinių paslaugų centru surengta daug prevencinių akcijų, teikiama pagalba skurstantiesiems, vienišiems senukams, daugiavaikėms šeimoms, dalijami atšvaitai, liemenės.

Sumažėjo plėšimų
​ Pernai Kauno rajone buvo įvykdyta 1 401 nusikalstama veika, beveik kas antras nusikaltimas išaiškintas. Lyginant su Lietuvos vidurkiu, daugelis Kauno rajono policijos statistinių rodiklių yra ženkliai geresni. Vis dėlto aktualiausiomis problemomis lieka vagystės (519) ir smurtas artimoje aplinkoje (366). A.Chraminas pastebėjo, kad dažniausiai smurtauja vyrai (91,5 proc.), tik 7 smurtautojai turi aukštąjį išsilavinimą, kitų išsilavinimas – menkesnis. Policijos vadovas pastebėjo, kad per keletą metų rajone sumažėjo plėšimų: 2012 m. jų buvo 25, 2016 m. – 14, 2017 m. – 11. Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Darius Žukauskas dėkojo Kauno rajono savivaldybės vadovams už nuolatinį dėmesį policijai ir pabrėžė, kad su saugumu susijusių iššūkių Kauno rajone bus ir ateityje, nes kraštas sparčiai auga, kuriasi nauji kvartalai, intensyvėja eismas.

 Pirks vaizdo kamerų Kauno rajono meras Valerijus Makūnas pabrėžė, kad savivaldybės dėmesys saugumo programoms tik didės. „Geriausių rezultatų galime pasiekti tik dirbdami kartu: policija, savivaldybė ir gyventojai“, - kalbėjo meras. Jau šiemet visos 25 seniūnijos bus aprūpintos vaizdo stebėjimo kameromis, šiam tikslui savivaldybės biudžete numatyta 50 tūkst. eurų. Planuojama tęsti ir saugumo pultelių programą. Į gerąją pusę pasikeitė situacija Karmėlavoje – čia rekonstruota tranzitinė Vilniaus gatvė, įrengti šaligatviai, apšvietimas. Panašios atnaujinimo procedūros susilaukė ir Ramučių Centrinė gatvė. Šiemet nauji šaligatviai turėtų atsirasti Garliavos Vytauto gatvėje. Daugiau eismo saugumo priemonių numatyta ir valstybinės reikšmės keliuose, automagistralėse.

© PigiosSvetaines.lt